Titulní obrázek

Jeep Renegade se chystá dobýt evropská města

Publikováno: 5.duben 2014

Nejmenší model americké klasické značky, která je zaměřena na výrobu terénních vozů, v Evropě nabídne rovnou pět motorů na výběr. Bude k dostání s pohonem předních kol i se dvěma verzemi 4x4. Techniku sdílí s budoucím Fiatem 500X.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Jedním z největších překvapení ženevského autosalonu byl bezesporu miniaturní Jeep Renegade. Vůz zaujal malými rozměry, na které designéři nanesli typické linky americké automobilky. Výsledek na fotografiích vypadá rozporuplně, reakce „naživo“ byly od návštěvníků autosalonu vstřícnější. Jeep tak trochu připomíná Suzuki Jimny kombinovanou s Fiatem Panda.Americká značka patří už delší čas pod křídla italského gigantu Fiat. A z toho nový model těží. Stojí totiž na platformě, kterou bude v budoucnu sdílet i s chystaným modelem Fiat 500X. Obě auta budou zřejmě sdílet i celou řadu motorů, Jeep má pro evropský trh k dispozici rovnou pět, tedy tři benzinové a dva naftové.

Zážehové motory zastupují dvě jednotky MultiAir s objemem 1,6 litru, kdy je základní atmosférická, vyšší pak doplňuje turbo. První jmenovaná má výkon 140 koní (230 Nm), silnější motor nabídne 170 koní (250 Nm). V cenících se ještě objeví motor 1.6 E.torQ s výkonem 110 koní a točivým momentem 152 Nm, ten bude tvořit úplný základ nabídky.Vznětové jednotky zastoupí turbodiesel MultiJet s objemem 2,0 litru a dvěma výkonnostními verzemi. Slabší nabídne 140 a vyšší 170 koní, tedy shodně s benzinovými motory. Obě varianty mají stejné maximum točivého momentu s hodnotou 350 Nm. Doplní je úsporný systém start-stop.

Renegade dostane v základu pohon předních kol, v terénu ovšem vyšším verzím pomůže jeden za dvou systémů 4x4. Jeep Active Drive připojuje zadní kola v případě potřeby. Pro ty, kteří to myslí s terénem opravdu vážně, Jeep nabídne ještě verzi Jeep Active Drive Low. Ta bude navíc vybavena i redukční převodovkou. S pohonem všech kol přichází i systém Selec Terrain známý z jiných modelů Jeepu. Umožňuje přizpůsobení vozu terénu, po kterém právě jede.Zdali bude majitel s vozem jezdit po městě nebo v terénu může reflektovat i zvolená výbava. Pro spíše silniční jezdění se hodí verze Sport nebo Limited zaměřené hlavně na vnitřní komfort. Patřičné plasty na ochranu proti střetu s kameny nebo roštím přinese pak drsná výbava Trailhawk. Jeep Renegade by se měl v Evropě objevit během léta.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat